Rozhodčí

Jiřina Máčková (Česká republika)

s agility se setkala v roce 1994 na výstavě psů. Spolu s Ajšou, belgickým ovčákem, se pustily do prvních krůčků výcviku agility. Postupem času se tomuto sportu věnovala i se svými ostatními psy - šeltiemi Dean, Vizi, Aninkou, Berčou a groenendaelem Ginny. V 1998 složila zkoušky národního rozhodčí a o tři roky později se stala rozhodčí mezinárodní. Od té doby posuzovala soutěže v České republice, Polsku, Maďarsku, Rakousku, Lotyšsku i na Slovensku. V roce 2003 a 2004 dokonce vedla český reprezentační tým a v letech 2002 - 2008 juniorskou reprezentaci. Získané zkušenosti se odráží na jejich parkurech, kde technické sekvence střídají rychlé části, přičemž největší prioritou je bezpečnost psa i psovoda. Není proto divu, že posuzovala i Mistrovství světa 2012 v Liberci.


Mirja Lapanja (Slovinsko)

pochází ze Slovinské Ljubljani. K agility se dostala v roce 1994, začala závodit a tento sport se stal jejím hlavním koníčkem. Od té doby se s třemi různými psy několikrát kvalifikovala na Mistrovství světa. Nejenže s border colliemi závodí, ale také úspěšně vede jejich chov (ch.s. Shadow of Aire). Od roku 2000 se s ní můžeme na parkurech setkat i v roli rozhodčí. Mirja posuzuje závody po celé Evropě a byla přizvána k posuzování EO 2013 v Belgii. Samozřejmě je i trenérem agility a několik let vede úspěšný reprezentační tým Slovinska.


André Mauer (Lucembursko)

žije se svou rodinou a třemi border colliemi v Differdange. Agility se začal věnovat v roce 1991 se svým psem Aska. Pětkrát se účastnil Mistrovství světa a jeho nejlepší umístnění bylo 10. místo v jednotlivcích (Dortmund 2002). Od roku 2000 ho můžeme potkat na parkurech v roli rozhodčího, později mezinárodního. Od té doby posuzoval závody v Lucembursku, Švýcarsku, Francii, Německu a Polsku na různých soutěžích jako Lucembursko Open, European Open, Border collies classic a několik národních šampionátů. Každý závod je pro něj velkou událostí, ať už je to závod národní či mezinárodní. Při posuzování rád sleduje psy s psovody, kteří běží krásný běh.


 


Česky English Deutsch

Garant akce

Klub BCCCZ

Hlavní sponzor

Fitmin - Náskok ve výživě

Sponzoři

God Dog

Bartech

Veterinární přípravky ALAVIS

Výroba překážek

Rehabilitační centrum

Pelechy Terka

Mediální partner

Psí sporty


 |  Design by: J.L.