Rules

OPEN - Otevřený závod jednotlivců a Mistrovství republiky kategorie A1

Jedna z hlavních soutěží se skládá ze dvou kol, jumping a agility, kdy součet obou kol určí vítěze. Do této kategorie se mohou přihlásit týmy ze všech výkonnostních kategorií. Kategorie M a ML bude mít vyhodnocování společné, oddělené od L. Titul Vítěz kategorie OPEN se uděluje vždy společně pro kategorie M a ML dohromady a zvlášť pro kategorii L. Titul Mistr republiky A1 získá navíc nejlépe umístěný tým výkonností kategorie A1, M a ML se vyhodnotí dohromady, L zvlášť
Účelem změny v této soutěži je umožnit také start týmům, které se věnují agility více rekreačně, trénují méně a kterým současný vývoj mistrovských tratí může být nad jejich síly a nepřinášet tedy pravou radost z agility.
Přibližná obtížnost tratě: A2

MASTERS - Mistrovství republiky BCCCZ jednotlivců

Hlavní soutěž mezinárodního mistrovství pro závodníky pouze kategorie A2 a A3. Soutěž se skládá ze dvou kol, jumping a agility, kdy součet obou kol určí vítěze. Do této kategorie se mohou přihlásit pouze týmy startující v kategorii A3 nebo A2. Kategorie M a ML bude mít vyhodnocování společné, oddělené od L. Titul Vítěz kategorie MASTERS a současně Mistr Republiky BCCCZ se uděluje vždy společně pro kategorie M a ML dohromady a zvlášť pro kategorii L.
Přibližná obtížnost tratě: A3+

Mistrovství republiky BCCCZ v soutěži družstev

Soutěží 3-členná družstva. Každý tým (psovod + pes) může soutěžit pouze za jedno družstvo. Složení družstva je bez rozdílu kategorií. Družstva s účastí týmu ML nebo M kategorie musí mít minimálně jeden tým z kategorie L.
Soutěž se skládá z jednoho kvalifikačního běhu agility a pro kvalifikovaná družstva z finálové štafety agility. Finále: na jednom parkúru budou postaveny 3 tratě, každý tým družstva poběží jinou trať a družstvu bude počítán jeden společný čas. Finále proběhne formou závodní štafety, kde další tým vybíhá, když předchozí dokončí svou trať.
Celkovým vítězem a Mistrem republiky BCCCZ družstev se stane vítězné družstvo finálové štafety.

Do finále z kvalifikace postupuje 20 družstev s největším počtem bodů. Body se získávají za umístění týmů v kvalifikačním běhu tak, že první tým dostává tolik bodů, kolik se účastní týmů a každý další v pořadí má o bod méně. Diskvalifikované týmy nezískávají žádné body. Výsledné pořadí družstev finálové štafety je seřazené standardně, tedy podle trestných bodů a dosažených časů vzestupně.
Přibližná obtížnost tratě: mezi A2 a A3

Speciální závod

Soutěž se skládá ze třech kvalifikačních kol a nedělního finále. Kvalifikovat do finále se budou moci týmy z kvalifikačního kol, jumping a agility, z každého kola 15 nejlepších a z běhů Tachyon Trophy, 8 týmů kategorie OPEN a 8 týmů kategorie MASTERS.
V případě, že tým se bude kvalifikován z více běhů, celkový součet finalistů nebude navyšován o další týmy z 16tého respektive 9tého místa.
Vítězem soutěže se stane vítěz nedělního finále na trati agility.
Kategorie M, ML a L v kvalifikačních bězích i finále se budou vyhodnocovat společně.
Přibližná obtížnost tratě: Kvalifikační kola A2+ a Finále A3+

Tachyon Trophy Kategorie OPEN a MASTERS

Jednokolová soutěž o "nejrychlejší" border kolii na profilu jumping. V tomto běhu nebude odmítnutí penalizováno 5 trestnými body, ale bude se jednat pouze o časovou ztrátu způsobenou opravou odmítnutí.
Každá kategorie poběží na samostatném parkuru a běh slouží také jako třetí kvalifikační kolo Speciálního závodu.
Kategorie M, ML a L se budou vyhodnocovat společně.
Přibližná obtížnost tratě: OPEN A1+ a MASTERS A3

Mistrovství republiky BCCCZ Oldies

Jedná se o soutěž skládající se ze tří kol, 2x agility a jumping, kde součtem tří kol získáme celkového vítěze Mistra republiky BCCCZ Oldies.
Do soutěže se mohou přihlásit pouze týmy, kde pes je věku 8 roků a více v den konání soutěže. Nebude použita dvojitá skoková překážka a houpačka.
Pes přihlášený do závodu oldies už nebude moci startovat v ostatních soutěžích mistrovství!
Všechny týmy jsou vyhodnoceny dohromady. Kategorie L na výšce 50 cm, kategorie ML na na spodní hranici výšky 45 cm a kategorie M na spodní hranici výšky M 35 cm.
Přibližná obtížnost tratě: A2

Hra Power & Speed

Týmy v soutěži poběží parkur rozdělený na dvě části. V první, technické, části se zónovými překážkami nebude týmům měřen čas, cílem bude ji projít bez jakékoliv chyby. Ve druhé, jumpingové, části bude čas týmům měřen. Vítězem se stane tým, který překoná první technickou část bez chyby a ve druhé části dosáhne nejméně chyb s nejrychlejším časem (druhá část bude hodnocena standardně jako jumping).
I týmy, které nepřekonají první část bez chyb, si budou moci „mimo soutěž“ odběhnout druhou část soutěže.
Soutěž bude rozdělena do dvou výkonnostních kategorii, OPEN a MASTERS podle stejného klíče, který platí pro mistrovské závody.
Kategorie M, ML a L se budou vyhodnocovat společně.
Přibližná obtížnost tratě: A2

Všechny soutěže budou probíhat podle soutěžního řádu KAČR s překážkami podle výškových kategorií L, ML, případně M. Soutěže Oldies budou mít výšku skokových překážek sníženou, jak je uvedeno v popisu soutěže Oldies.

Shrnutí udělovaných titulů:

  • Vítěz kategorie MASTERS = zároveň Mistr republiky BCCCZ jednotlivců
  • Mistr republiky A1 jednotlivců (Nejlepší A1 tým v součtu kategorie Open)
  • Mistr republiky BCCCZ družstev
  • Mistr republiky Oldies
  • Vítěz kategorie OPEN (pokud bude výkonnostního stupně A1,tak zároveň Mistr republiky A1)
  • Vítěz Speciálního závodu
  • Vítěz Tachyon Trophy kategorie MASTERS
  • Vítěz Tachyon Trophy kategorie OPEN
  • Vítěz Power & Speed kategorie MASTERS
  • Vítěz Power & Speed kategorie OPEN
 


Česky English

Hlavní sponzor

Calibra

Sponzoři

Pivovar Krakonoš

Dogballs

Tamer

Sweet Energy

Canvit

Lucy&Yv - doplňky pro pejsky

Vydrýskovy dobroty

Contipro


 |  Design by: J.L.