Rules

Mistrovství republiky border kolií jednotlivců Kategorie A1

Soutěž se skládá ze dvou kol, jumping a agility, kdy součet obou kol určí vítěze. Do této kategorie patří všechny týmy kategorie A1 a mohou se do ní přihlásit i týmy z kategorie A2 a to podle následujících podmínek:
Pokud tým přihlášený do kat. A1 přestoupí do data uzávěrky do kat. A2, ale do tohoto data nebude mít splněnou zkoušku A2 na výborně bez chyb, může (pouze podle pravidel tohoto závodu!!) startovat v kat. A1 Komu se však podaří zkoušku A2 (na výborně a bez chyb) splnit, bude přeřazen do kat. A2/A3.
Kontrola těchto podmínek proběhne při prezenci ve výkonnostních průkazech týmů a před prezencí v databázi KAČR.

Mistrovství republiky BCCCZ jednotlivců

Hlavní soutěž mezinárodního mistrovství pro závodníky kategorie A2 a A3. Soutěž se skládá ze dvou kol, jumping a agility, kdy součet obou kol určí vítěze.
Do této kategorie patří všechny týmy kategorie A3 a kategorie A2 se splněnou zkouškou A2 na výborně bez trestných bodů k datu svého přihlášení. Ostatní týmy A2 kategorie mohou zvolit i mistrovství kategorie A1

Mistrovství republiky border kolií v soutěži družstev

Soutěží 3-členná družstva.(nejméně 2 týmy v družstvu). Každý tým (psovod + pes) může soutěžit pouze za jedno družstvo. Složení družstva je bez rozdílu kategorií.
Soutěž se skládá z kvalifikačního běhu agility a pro kvalifikovaná družstva finálová štafeta agility. Finále: na jednom parkúru budou postaveny 3 tratě, každý tým družstva poběží jinou trať a družstvu bude počítán jeden společný čas. Finále proběhne formou závodní štafety, kde další tým vybíhá, když předchozí dokončí svou trať. Celkovým vítězem se stane vítězné družstvo finálové štafety.

Do finále z kvalifikace postupuje 20 družstev s největším počtem bodů. Body se získávají za umístění týmů v jumpingu tak, že první tým dostává tolik bodů, kolik se účastní týmů a každý další v pořadí má o bod méně. Výsledné pořadí družstev je seřazené standardně, tedy podle trestných bodů a dosažených časů vzestupně. Diskvalifikované týmy nezískávají žádné body.

Speciální závod

Soutěž se skládá ze třech kvalifikačních kol a nedělního finále. Kvalifikovat do finále se budou moci týmy z kvalifikačního kol, jumping a agility, z každého kola 10 nejlepších a z běhů Tachyon Trophy, 5 týmů kategorie A1 a 5 týmů kategorie A2/A3.
V případě, že tým se bude kvalifikován z více běhů, celkový součet finalistů nebude navyšován o týmy z 11tého respektivě 6tého místa.
Vítězem soutěže se stane vítěz nedělního finále na trati agility.

Tachyon Trophy Kategorie A1 a A2/A3

Jednokolová soutěž o "nejrychlejší" border kolii na profilu jumping. V tomto běhu nebude odmítnutí penalizováno 5 trestnými body, ale bude se jednat pouze o časovou ztrátu způsobenou opravou odmítnutí.
Každá kategorie poběží na samostatném parkuru a běh slouží také jako třetí kvalifikační kolo Speciálního závodu

Závod Oldies

Jedná se o soutěž skládající se ze tří kol, 2x agility a jumping, kde součtem tří kol získáme celkového vítěze.
Do soutěže se mohou přihlásit pouze týmy, kde pes je věku 8 roků a více v den konání soutěže.
Výška skokových překážek bude snížena pod 45 cm. Nebude použita dvojitá skoková překážka.
Pes přihlášený do závodu oldies už nebude moci startovat v ostatních soutěžích mistrovství!

Hra Power & Speed

Týmy v soutěži poběží parkur rozdělený na dvě části. V první, technické, části se zónovými překážkami nebude týmům měřen čas, cílem bude ji projít bez jakékoliv chyby. Ve druhé, jumpingové, části bude čas týmům měřen. Vítězem se stane tým, který překoná první technickou část bez chyby a ve druhé čáati dosáhne nejméně chyb s nejrychlejším časem (druhá část bude hodnocena standardně jako jumping).
I týmy, které nepřekonají první část bez chyb, si budou moci odběhnout obě části soutěže.
Soutěž bude rozdělena do dvou výkonnostních úrovní A1 a A2/A3 podle stejného klíče, který platí pro mistrovské závody.

Všechny soutěže budou probíhat podle soutěžního řádu KAČR s překážkami podle výškových kategorií L, případně M. V případě soutěže Oldies bude výška překážek optimálně 40 cm podle technických možností překážek, ale vždy méně než 45 cm.

 


Česky English

Partner

Klub BCCCZ

Hlavní sponzor

inSPORTline

Sponzoři

HEIPARK Tošovice

Univerzitní Sportovní Klub - Slezská univerzita v Opavě

Mush Go

Spokojeny pes

Výroba překážek

SNACK BAR

Lucy&Yv - doplňky pro pejsky

Dogres rezervační systém pro psí sporty

Spizirna 1902

Glejdy voditka

Wallachianflower

MOUNTAIN SUPPLEMENTS

HILAREM


 |  Design by: J.L.