Rozhodčí

Bernd Hüppe (Rakousko)

Ahoj, jmenuji se Bernd a jsem závislý na agility
Začal jsem s agility počátkem 90. let. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se agility stane nedílnou součástí mého života, vysmál bych se mu. Ale v průběhu let se to stalo překrásnou skutečností.
Krátké shrnutí mého agility-života: aktivní handler po dobu 28 let, v současné době závodím se svou border collií Balu v Large a se šeltií Sio v Small. Na kontě mám několik titulů rakouského šampiona, titul VíceMistra světa 2015 s rakouským družstvem Small. Jako rozhodčí působím od roku 1997 a posuzoval jsem ve více než 20 zemích, včetně 2 mistrovství světa a 2 ročníků European Open. Trenérem agility jsem od roku 1995, pořádám semináře a workshopy v mnoha zemích.
Můj speciální projekt: vytvoření a zrealizování EUROPEAN OPEN, jednu z největších a nejdůležitějších akcí na celém světě.
V současné době mi můj malý syn (2,5 roku) ukazuje, že můžeme mít stejně úžasný život také mimo agility
Moc se těším na setkání s Vámi v Tošovicích, hodně štěstí!


Manca Mikec (Slovinsko)

Jmenuji se Manca a pocházím z Ljubljany ze Slovinska.
S agility jsem začala v roce 1999, ale musela jsem mít na pár let pauzu kvůli nemocnému pejskovi.
Když jsem v roce 2006 dostala svou první border collii jménem Bode, můj život se kompletně změnil. V roce 2010 jsme se kvalifikovali na naše 1. European Open a pořídila jsem si 2. Borderku Lin. Díky získaným zkušenostem z předchozích let se mi podařilo Lin naučit perfektně základy a nyní je běhání s ní opravdu snadné. V roce 2014 jsem si pořídila nové štěňátko, tentokrát papillona Aksi, se kterým závodím v A3. Aktuálně mám 4 psy: Bode, Lin, Aksi a štěně Breezy. Největší mezinárodní úspěch přišel v roce 2018, kdy naše small družstvo Slovinska vyhrálo European Open a stalo se zároveň vice-mistry světa!!
S Aksi jsme se kvalifikovali na EO 2016, 2017&2018 a také na MS 2017&2018. Na MS 2017 jsme doběhli pro 5 místo v agility jednotlivců.
Poslední 4 roky Lin běhá s moji nejlepší kamarádkou Polonou Bonac a tvoří skvělý tým, 3x běžely na MS a každý rok také na EO.
Od jara 2013 působím jako agility rozhodčí (od 2014 také jako mezinárodní rozhodčí). V roce 2013 jsem přijala funkci teamleadera pro EO, v 2014&2015 týmového asistenta pro EO i MS.
Dosud jsem posuzovala v mnoha zemích, spoustu zajímavých závodů, ale vypadá to, že rok 2019 bude pro mě zatím největší výzva, coby pro rozhodčí.
Přijala jsem pozvání Norvegian Open, budu posuzovat Americké kvalifikačky pro EO 2020, spoustu dalších závodů v Evropě a spolu se uvidíme v Tošovicích!


Vendula Hausnerová (Slovensko)

Zdravím Vás!
Volám sa Vendula a teším sa ako sa spoločne v máji stretneme na parkúre. S agility som začínala v roku 2000, odkedy tiež aktívne pretekám. Po čase som začala trénovať aj ďalších agiliťákov a následne som sa vydala na dráhu rozhodcu.
Pár rokov som pôsobila ako národný rozhodca výhradne na Slovensku a od roku 2017 posudzujem aj v zahraničí. Spojila som tak svoju cestovateľkú vášeň s agility a začala som okrem posudzovania aj viac pretekať v zahraničí.
Posledné tri roky som bola s mojím pudlom Eliotom hrdou členkou slovenskej výpravy na Majstrovstvách sveta a European Open a aj vďaka tomu pre mňa agility začalo dostávať opäť nový rozmer.
Zdravím do Čiech a dovidenia v Tošoviciach!

 


Česky English

Partner

Klub BCCCZ

Hlavní sponzor

inSPORTline

Sponzoři

HEIPARK Tošovice

Univerzitní Sportovní Klub - Slezská univerzita v Opavě

Mush Go

Spokojeny pes

Výroba překážek

SNACK BAR

Lucy&Yv - doplňky pro pejsky

Dogres rezervační systém pro psí sporty

Spizirna 1902

Glejdy voditka

Wallachianflower

MOUNTAIN SUPPLEMENTS

HILAREM


 |  Design by: J.L.